Opublikowano

Praca niezgodna z kwalifikacjami

Praca niezgodna z kwalifikacjami
Praca niezgodna z kwalifikacjami

Praca niezgodna z kwalifikacjami

Wiele osób bezskutecznie poszukujących zatrudnienia w pewnym momencie staje przed dużym dylematem. Chodzi tutaj o to, czy warto podjąć pracę, która jest poniżej ich kwalifikacji. Często takie zatrudnienie nie do końca spełnia również oczekiwania finansowe bezrobotnego. Czy warto decydować się na podjęcie zatrudnienia na takim stanowisku? A może jednak lepiej poszukiwać pracy zgodnej z naszą wiedzą, kwalifikacjami i oczekiwaniami? Doradcy zawodowi oraz osoby pracujące w działach HR zwykle doradzają, że warto podjąć zatrudnienie, które nie do końca nas satysfakcjonuje. Praca niezgodna z kwalifikacjami.

Za taką pracą przemawiają nie tylko kwestie finansowe. Wielu specjalistów podkreśla, że długi okres bezrobocia może być bardzo frustrujący dla osoby, która bezskutecznie poszukuje zatrudnienia. Dlatego nie warto rezygnować z ofert zaproponowanych nam przez Urząd Pracy, w którym jesteśmy zarejestrowani jako osoba bezrobotna czy z zajęcia wyszukanego przez Tymczasową Agencję Pracy.

Zatrudnienie, nawet to poniżej naszych kwalifikacji, może okazać się naprawdę bardzo cennym doświadczeniem. Pierwszą kwestią jest to, że pozyskamy poczucie niezależności. To doda nam pewności siebie w dalszych poszukiwaniach wymarzonego zatrudnienia. Warto docenić również to, ze niemal w każdej pracy można zdobyć cenne doświadczenie, które może nas przybliżyć do pracy w naszym zawodzie, zgodnej z kierunkiem wykształcenia.

Wielu pracodawców ceni kandydatów, którzy nie mają dużych luk w CV – nawet wtedy, gdy wykonywali oni pracę, która ma niewiele wspólnego z umiejętnościami potrzebnymi na stanowisku na, które prowadzą aktualnie rekrutację.

Warto pamiętać również o tym, że praca w miejscach, które nie do końca odpowiadają naszym oczekiwaniom także pozwoli nam szlifować kwalifikacje potrzebne w zawodzie. W sklepach, restauracjach czy Biurach Obsługi Klienta można nauczyć się radzenia sobie w kontaktach interpersonalnych, podejmowania szybkich decyzji, pracy pod presją czasu. Takie umiejętności okażą się przydatne w wielu różnych zawodach, w których będziemy mieć kontakt z bezpośrednimi klientami firmy.