Opublikowano

Motywacja w rozwoju zawodowym

Motywacja w rozwoju zawodowym
Motywacja w rozwoju zawodowym

Motywacja w rozwoju zawodowym

Wiele osób marzy o rozwoju zawodowym, awansie, zmianie pracy, założeniu swojej własnej firmy czy przekwalifikowaniu się. Dotyczy to zarówno tych, którzy dopiero stoją u progu swojej kariery, jak i osób pracujących już od kilku, kilkunastu czy patyczki do lizaków nawet kilkudziesięciu lat. Często jednak przeszkodą jest brak motywacji do zmian. Wydaje się nam, że nie poradzimy sobie z nowymi zadaniami, nie mamy szans na spełnienie zawodowych marzeń i osiągnięcie pozycji, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Możemy również bać się ryzykować – problem ten mają przede wszystkim osoby, które niezbyt lubią to, co robią, nie są usatysfakcjonowane stanowiskiem lub wykonywanymi obowiązkami, ale praca daje im względny https://sprawozdania-xbrl.pl/esef/ poziom bezpieczeństwa (np. jest dość dobrze płatna, stanowi stałe źródło dochodu, zapewnia normowane godziny przebywania w biurze i dużo czasu wolnego). Motywacja w rozwoju zawodowym.

Bodźcem do zmian może okazać się mentoring. Relacja z autorytetem w konkretnej dziedzinie pomoże nam zmotywować się do pracy nad zmianami, które rozpoczęliśmy. Ważny jest jednak dobór mentora, który będzie stanowił dla nas duży autorytet (ze względu na osiągnięcia zawodowe czy szacunek, którym cieszy się w swoim środowisku). To narzędzie biznesowe polecane jest przede wszystkim osobom młodym, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Z pomocy mentora mogą jednak skorzystać także wszyscy, którzy przekwalifikowują się, zmieniają branżę lub rozpoczynają karierę w nowej firmie.

Regularne spotkania z autorytetem dadzą nie tylko solidne podstawy (wiedzę, doświadczenie), ale także będą wsparciem w momentach zwątpienia w sens dążenia do obranego celu.

Zobacz stronę autora: Tkaniny obiciowe