mentoring 04mentoring 05

Strzał w 10!

lubuski mentoring nr10Bo właśnie wydaliśmy dziesiąty numer naszego magazynu. Wygląda rewelacyjnie – i znów można powiedzieć, że jest najlepszy z dotychczasowych!

A w nim cale mnóstwo wspaniałych artykułów, wywiadów, felietonów. W części dla naszych młodych czytelników historia Dimy Łużyńskiego, który niestrudzenie pokonywał kolejne kilometry, aby odnaleźć swoje miejsce. O gwarancjach dla młodzieży opowiada Maciej Sałdacz, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Kończę studia i co dalej? – zastanawia się Martyna Szymborska i pewnie każdy młody człowiek, kiedy patrzy na swój dyplom ukończenia studiów. A w życiu Szymona Bojdo każda pozytywna aktywność napędza kolejną. – Z mojego doświadczenia wynika, że w każdym miejscu pracy znajdzie się ktoś życzliwy, z bogatszym doświadczeniem, do kogo można zwrócić się o pomoc. Nie wolno tylko bać się pytać – mówi.

A w części „dorosłej” Hanna Charemsa opowiada jak nowelizacja Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku wpłynęła na działalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze.

Poczytajcie też o Targach Innowacji na Zamku w Krośnie Odrzańskim, które były okazją do zaprezentowania produktów innowacyjnych z województwa lubuskiego i całego kraju.

Renata Wcisło wyjaśnia, że Intensywnie poszukiwała swojego miejsca zawodowego, co wiązało się czasem z nie najlepszymi decyzjami i wyborami. A Justyna Dermont-Owsińska, jedna z inicjatorek zielonogórskiej wolnej szkoły, prezeska Fundacji „Boczne Drogi”, opowiada o alternatywnym systemie nauczania.

Zapraszamy!