mentoring 04mentoring 05

Wydaliśmy ostatni, jedenasty numer naszego magazynu

lubuski mentoring nr 11Podsumowujemy w nim wszystko, co udało się zrealizować w projekcie. Oprócz tego cale mnóstwo wspaniałych artykułów, wywiadów, felietonów. Wszystko w duchu mentoringu, jako narzędzia przyszłości.

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju w Zielonej Górze również podjął temat mentoringu. Bezpłatne wsparcie skierowane jest do młodych ludzi (do 25. roku życia) poszukujących swojej drogi zawodowej i osób opuszczających zakład karny lub areszt śledczy. - Ta inicjatywa zrodziła się z potrzeby serca – mówi Gracjana Pawlak. Natomiast Dorota Pisula, kierownik Biura Karier Uniwersytetu Adama Mickiewicza, opowiada o Studenckiej Akademii Mentoringu. A o tym, jak przebiegała cały proces opowiadają Jacek Jokś i Marta Gośka, uczestnicy programu mentoringowego, realizowanego na UAM.

Tomasz Janiak opowiada o Action Learning, czyli o „nauce w działaniu”. Prosta i skuteczna metoda, która została stworzona w dwóch celach – by rozwiązywać ważne, złożone i trudne problemy oraz kształcić liderów.

Katarzyna Kochańska, redaktorka naczelna naszego magazynu i Renata Wcisło, dziennikarka, w wakacje zostały ponownie mamami. Obie urodziły córeczki. Na spacerach z wózkami trudno się im spotkać, bo choć mieszkają w województwie lubuskim, to jednak 120 km od siebie.

Od projektu do Forum Mentoringu

18 września o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyła się konferencja podsumowująca doświadczenia z realizacji projektu. Forum było okazją do rozmów o mentoringu i przyszłości narzędzia.

O tym, co będzie dalej z narzędziem, rozmawiają Magdalena Tokarska, Anna Serba i Przemysław Zieliński. - Na bazie kilkuletnich doświadczeń stwierdziliśmy, że oparcie własnego rozwoju na wiedzy i doświadczeniu kogoś z większym stażem życiowym czy zawodowym może być szansą na odnalezienie własnej drogi. Często to los kieruje do nas mentora, naszym programem chcemy „pomóc szczęściu”.

Zapraszamy do lektury!